info@sirfdanismanlik.com.tr Sırf Danışmanlık Hizmetleri

İnanç

SIRF İnanç

İnsana,insan olma özelliğini kazandıran İNANÇ MUMUNU YAKMAYA HOŞ GELDİNİZ.

İnsana,insan olma özelliğini kazandıran temel yapı taşlarından biri olan insana özgü bir olgudur inancımız, bazı çevrelerin dile getirdiği gibi korkularımızın ve yok olmama arzularımızın ortaya çıkardığı bir olgu değildir.Yani inanç,korku,arzu ve bilinmezliğin ortaya çıkardığı bir olgu değildir.Ancak bu unsurlar inancımızı tetikleyen unsurlardır.

Her çeşit korku,yok olmama arzusu,hayatta kalma güdüsü, Hayatta kontrol edemediğimiz (kontrolümüz dışında gelişen) olaylar, inancımızı tetikler.bu nedenle herkesin başına polis konulmaz,sadece inancı gereğince suçta uzak kalır,hak yemez,yalan söylemez,zaman hırsızlığı yapmaz inanç sahibi. sırf hizmetinin temeli inanç mumudur ve daima yanık kalacaktır.

Ölümde sonrası diriliş felsefesi inancımızın temel ilkesidir.hiç bir suç bedelsiz değildir.iki cihandan aziz olma yada zelil olma kararı insan iradesiyledir.sırf biz kolayı seçtik suçtan uzak huzur için inanç mumunu yaktık.

İnancın belirgin bir şekilde görünebilmesindeki diğer bir etken,"fikir"dir. İnsanlar fikir üretebilen canlılardır.Hayvanlar veya diğer canlılar fikir üretemezler.

İnsanlar çevrelerinde kendi kontrolü dışında olaylar geliştiğinde,kendi zayıflıklarının ve çaresizliklerinin farkına varırlar. Bir çok ani değişiklik bilinç altımızda mevcut olan inanç patlamasına neden olur.

Kalabalık bir ortamda bir deprem olayı .Büyük binaların zangır zangır sallandığı bir anda,çevremizde duyduğumuz tek kelime Allah’ diye bağrışmalar .Bu korkunun bir ifadesidir..sırf Biz sırf ALLAH’ tan korku için değil sevgisini kazanmak için inanç mumunu yaktık.

inanmak kazanmaktır.kişi,kurum,idareciler,iş sahiplerine sözümüz sırf biz hizmet için yanınızdayız.inanç mumu sizlere karşı verdiğimiz sözümüzün (ahit) yerine eksiksiz gelmesine katkı sağlayan sihir işte inancımızdadır.işimize önce insan eksenli tavizsiz hedefe ulaşmak için hedefe ASKER mantığı ile tek mermi atmaktayız ve bu atılan mermi ise karavana olmadı, olmayacaktır.ilim süzgecinde geçmeyen hiçbir işe,protokole imza atmadık atamayacağız.

inanç inandığını yaşamaktır.sırf biz inanç mumunu ALLAH Sevgisi için yaktık.Yaradanda ötürü yaradılan’ları sevdik bu yüzde insanlar neye inanırsa inansın bize geldiklerinde pozitif ayrımcılık yapmadık yapmayacağız dini dili,mezhebi ne olursa olsun ,Dünyamız küçüldü artık kısa zamanda tüm evrendeyiz.biz sırf olarak inancımızı öyle diri ve öyle canlı yaşayarak işimize sadık olduk (sıddık) ismine bağlı kalarak.daima işimize sadakati şeref bilmekteyiz. bu nedenle inanç mumu sırf huzur ve başarımızın anahtarıdır.İNANMAK KAZANMAKTIR…