info@sirfdanismanlik.com.tr Sırf Danışmanlık Hizmetleri

Umut

Umut

Umut hayattaki yaşama nedenlerimiz, dünyada ki yerimizdir. Yapacaklarımız, etki edeceklerimiz, değiştireceklerimizdir.

Biz insanoğlunu besleyendir. Dünyayı ayakta tutandır umut. İçimizde bizimle beraber dünyaya gelendir o. Bizimle değişen. Gerçekleşenler, gerçekleşmeyenler, iyi olanlar, kötü olanlar, ama hep etkileyenler. olduğu gibi bütün kötülüklerle, bütün negatifliklerle savaşacak tek güçtür o. Bize kalan şeydir umut. Savaşta ki silahımızdır. Silahsız çıkılmaz savaş meydanına, umutsuz yaşanılamayacağı gibi.

Her umut elbette gerçekleşmez. Ama olsun yeni umutlar elbette yerini alacaktır. Dünyada kalma niyetindeysek elbet buluruz yeni bir umut. Silahlar değiştiği gibi umutlarda değişiyor. Değişmenin yanında aynı kalansa amaçları. Sırf Var olmak için. sırf Devam etmek için. Sırf Kazanmak için.

Bazen değişir umut boyutları, farklılaştırırız umutlarımızı, olmayacağını bildiğimiz halde yine de umut ederiz. Bazen sadece umut ederiz. Olur mu olmaz mı ya da ne zaman olur meçhuldür. İşte bu umulmadık umutların bazıları bazı zaman gerçekleşir. Ozaman herşey olağanüstüymüş gibi gelir biz insanoğluna. Hayata daha çok bağlanırız. Yeni umutlar, daha fazlasını umut etmeler.

Sonra gerçekleşmeyen umutlar, gerçekleşip kaybolan umutlar, kısa süreli olanlar, kısa süreli dayananlar. Bizi karamsarlığa iter ama ordan kurtulmamız gerektiğini biliriz. Hemen yeni umutlar sarar içimizi. Başa döner gibi oluruz. Halbuki başı yoktur sonu olmadığı gibi. Hep umut ederiz.

İçimizde ki umut olduğu sürece var olacağız ve var olduça değişip, değiştireceğiz,Başladığımız işi başarı ile bitireceğimize inancımız gereğince daima ümitvar olacağız